Produkty

TEPELNÁ ČERPADLA

Celosvětově nesčetněkrát osvědčený princip

Tepelné čerpadlo využívá elektricky poháněného kompresoru, který v okruhu chladícího média zhušťuje energii a převádí ji na vyšší, využitelnou úroveň. Na stejném principu pracuje každá chladnička. Kompresor za chladničkou produkuje chlad, tím že obsahu chladničky odebírá teplo a to je pak odváděno do okolního prostředí místa instalace. Výsledkem je ohřev kuchyně (často nepozorovaný) a silné ochlazení obsahu chladničky.

U tepelných čerpadel je tomu právě obráceně: Okolní prostředí (pokojový vzduch, venkovní vzduch nebo půda) je nepatrně ochlazováno, aby mohl být dům pohodlně teplý.

Teplo bez přímého spalování topného oleje či plynu

Moderní topná tepelná čerpadla značky Schüco jsou plnohodnotnou náhradou konvenčních topných systémů. V případě sanace objektu nebo u novostaveb lze zcela vynechat olejové, plynové či peletové vytápění. Váš dům pak pro vytápění neprodukuje žádné emise CO2, potřebuje pouze elektrický proud pro pohon kompresoru tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo produkuje z jedné kilowatthodiny proudu několik kilowatthodin tepelné energie.

Pro domy bez centrálního topného systému nabízí Schüco teplovodní tepelná čerpadla, která ohřívají výhradně pitnou vodu.

 

Katalog

Telefon 530 508 310 | Fax 530 508 320
Adresa: Za Humny 21, 664 47 Střelice u Brna | info@ha-technik.cz

Vlastníme certifikát ČSN EN ISO 9001:2009 | (c) 2010 HA technik s.r.o.
Tisk | Mapa stránek | edited by N.E.S.P.I.