Produkty

FOTOVOLTAIKA

Ekologická výroba elektrického proudu s atraktivním efektivním zúročením

Fotovoltaický systém (FV-systém) převádí sluneční záření přímo na elektrický proud. Tento proud je napájen do veřejných rozvodných sítí. Ne každá vyprodukovaná kilowatthodina musí být vyrobena v klasické elektrárně.

FV-systém snižuje spotřebu uhlí a plynu a tím i produkci emisí CO2, neboť elektrický proud v České Republice je z větší části získáván spalováním fosilních energetických nosičů. FV-proud je mimo to obzvláště cenný jako vyvažovací proud v době odběrové špičky, neboť v době velké spotřeby elektrické energie, v čase poledne, podává FV-systém nejvyšší výnosy.

Státní podpora Vašeho FV-systému

V ČR je provoz fotovoltaických systémů dotován státem. V zákoně o obnovitelných zdrojích energie jsou úhrady za dodanou energii, které provozovateli FV-systému za kilowatthodinu vyplácí lokální provozovatel distribuční sítě, pevně stanoveny na 20 let od uvedení systému do provozu. Pro rok 2011 platí garantovaná výkupní cena 7,50 Kč/kWh (při výkonu do 30 kWp), resp. 5,90 Kč/kWh (při výkonu 30-100 kWp) a 5,50 Kč/lWh (při výkonu nad 100 kWp). 

Vysoké šance efektivního zúročení bez negativních efektů

Bankovní úvěry a platby za dodávky solární elektrické energie umožňují atraktivní a bezpečné efektivní zúročení – což je investice, která zaručuje Vaši finanční budoucnost.

 

Katalog

Telefon 530 508 310 | Fax 530 508 320
Adresa: Za Humny 21, 664 47 Střelice u Brna | info@ha-technik.cz

Vlastníme certifikát ČSN EN ISO 9001:2009 | (c) 2010 HA technik s.r.o.
Tisk | Mapa stránek | edited by N.E.S.P.I.